https://diaafootball.com/www.dennistx.comgaslampdm.comCanlı Casino Siteleri - Sahabet, Casino ve Sahabet Girişwww.apvolleyball.comankara escortkadıköy escortpendik escortbostancı escortankara bayan escortataşehir escortfeelingbet casinoMrXbet casinoGoodman casinoAzur casinoMebbistrendyol indirim kodutipobet7slotsistanbul escort bayanmarsbahisseoCasinomatbetcasibomistanbul escortcasino sitelericasino sitelerideneme bonusu veren sitelerescort bayan ankarabettiltGrandpashabetgrandpashabetMeritkingMeritkinggrandpashabetgrandpashabetMeritkingcasibomcasibomcasibomjojobetcasibomcasibommarsbahisbetebetjojobetjojobetjojobetgaziantep escortgaziantep escortjojobetBahiscomhacklinkcasibomjojobetcasibom girişmarsbahisBahsegelTürkçe altyazılı porno Nën hijen e Qabesë

Poezi

Nën hijen e Qabesë

Nën hijen e Qabesë

 

Kujto besën dhënë Allahut

Përgjegjësinë që e ke marrë

Në tavaf rreth Bejtullahut

Mos u merr më me dynjanë

 

Hape zemrën, pastro shpirtin

Prej Allahut mëshirë kërko

Para Tij shprehe pendimin

Prej ndëshkimit ti shpëto.

 

Nuri i zemrës, drita e syrit

Një Allahun e kërkon

Shpirti i kënaqur mendja e ndritur

Malli n’zemër t’përvëlon

 

Loti i syrit t’rrjedh në faqe

Mallëngjimi të kaplon

Ndjen në shpirt qetësi e paqe

Mëshiruesi t’mëshiron.

 

Falna Ti ne o Allah

Mëkatar jemi në këtë botë

Për çdo ditë ne bëjmë gjynah

Na mëshiro o i Madhi Zot.

 

 

Sabri Bajgora

Nëntor, 2007

Kryesia e BIRK - ut

Bislame.net

Dituria Islame

Tanzil.net

Online

Kemi 8 miq dhe s'ka antarë në linjë

Kalendari

الأحد 16 ذو الحجّة 1445
E diel Dhul-Hijjah 16 1445
E diel Qershor 23 2024

Koloset e tefsirit

IMAGE Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h)
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Shihabud-din Mahmud el Alusi (1217 h.-1270 h) dhe tefsiri i tij  “RUHUL MEANI FI TEFSIRIL KUR’ANI-L ADHIM VE-S-SEB’IL METHANI”    ... Read More...
IMAGE Muhammed Reshid Rida
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Muhammed Reshid Rida dhe tefsiri i tij TEFSIRUL KUR’ANIL HAKIM i njohur si “TEFSIRU-L-MENAR”   Muhammed Reshid Ridaja i takon plejadës së... Read More...
IMAGE Kadi el Bejdaviu
E mërkurë, 09 Dhjetor 2015
Kadi el Bejdaviu dhe tefsiri i tij “ENVARU-T-TENZILI VE ESRARU-T-TE'VILI”   Biografia e tij Emri i tij i plotë është Abdullah ibn Umer ibn... Read More...

Sabri Bajgora -Hytbeja e Kurban-Bajramit 2011